Dzień dobry,W naszej firmie Pharmabest Sp. z o. o. nieustająco dążymy do zapewnienia jak najlepszej ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Zależy nam również, aby informacje dotyczące sposobu, w jaki je wykorzystujemy i przetwarzamy były dla Ciebie jasne i zrozumiałe.


Dlatego też wprowadzamy nową politykę prywatności, która spełnia oba te założenia, a jednocześnie realizuje wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).


Nowa Polityka prywatności będzie obowiązywała w pełni od dnia 25 maja 2018 r. Możesz już teraz zapoznać się z jej treścią [tutaj], do czego serdecznie Cię zachęcamy.


RODO: Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 r.Pozdrawiamy,
Zespół Pharmabest sp. z o.o.

Mikrobiom a schorzenia układu pokarmowego

Wybrane schorzenia układu pokarmowego

Nieswoiste zapalenia jelit: 

  • Zapalenie jelita grubego jest przewlekłym procesem zapalnym błony śluzowej jelita grubego i odbytu.
  • Choroba Crohna jest przewlekłym zapaleniem ściany przewodu pokarmowego, mogącym dotyczyć każdego odcinka tego przewodu. Najczęściej występuje w końcowej części jelita cienkiego i początkowej jelita grubego.
  • Zapalenie zbiornika jelitowego to zapalenie błony śluzowej zbiornika jelitowego. Występuje po zabiegu proktokolektomii i spowodowane jest rozrostem bakterii znajdujących się w kale wypełniającym zbiornik, lub reakcją układu odpornościowego na produkty metabolizmu patogenów bakteryjnych, kolonizujących zbiornik.

 

 

Zespół jelita drażliwego

Przewlekła choroba przewodu pokarmowego charakteryzująca się biegunką, zaparciami, wzdęciami, bólem brzucha i ogólnym uczuciem dyskomfortu.

 

 

Zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego

Choroba charakteryzująca się nadmiernym rozrostem flory bakteryjnej charakterystycznej dla jelita grubego, w jelicie cienkim. W wyniku tego dochodzi do zaburzeń procesów trawienia i wchłaniania się składników odżywczych.

 

 

Dysbioza (dysbakterioza)

Jest to zaburzenie równowagi mikroorganizmów wewnątrz, lub na zewnątrz ciała ludzkiego. Najczęściej występuje w przewodzie pokarmowym i na skórze, ale może wystąpić również na dowolnej odsłoniętej powierzchni ciała, np. na błonach śluzowych pochwy, jamy ustnej, nosa czy oczu. Dysbiozę często łączy się z innymi stanami chorobowymi, jak nieswoiste zapalenia jelit czy zespół chronicznego zmęczenia.

 

 

Biegunka poantybiotykowa

Jedno z najczęstszych powikłań stosowania terapii antybiotykowej, szczególnie długotrwałej. Spowodowana jest zaburzeniem w równowadze mikroflory bakteryjnej.

 

 

Marskość wątroby

Zwłóknienie wątroby prowadzące do częściowego lub całkowitego uszkodzenia tego narządu. Włóknienie prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji metabolicznych, utrudnionego odpływu żółci, a także powstania nadciśnienia w żyle wrotnej wątroby. Do marskości wątroby mogą doprowadzić m.in. toksyny (w tym alkohol), choroby metaboliczne, a także zakażeniem wirusem zapalenia wątroby. Uszkodzenia wątroby spowodowane postępującą chorobą są nieodwracalne.

 

 

Encefalopatia wątrobowa

Neurologiczne powikłanie marskości wątroby, występujące w późnym okresie choroby. Powikłanie to stanowi zespół zaburzeń neuropsychiatrycznych wynikających z upośledzonej zdolności usuwania z krwi amoniaku i innych produktów przemian związków azotowych. W terapii można zastosować wspomagająco probiotyki.

 

 

Wirusowe zapalenie wątroby typu C

Choroba zakaźna wywołana przez wirusa HCV. Choroba bardzo często przebiega bezobjawowo, ale jego przewlekła postać może doprowadzić na marskości wątroby.

 

 

Vivomixx® a choroby układu pokarmowego

Vivomixx® to kompleksowy probiotyk który można stosować w różnych zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, takich jak:

  • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
  • Choroba Crohna,
  • Zapalenie zbiornika jelitowego,
  • Zespół jelita drażliwego,
  • Biegunka zakaźna, poantybiotykowa lub popromienna,
  • Choroba uchyłkowa jelit,
  • Chorobach wątroby takich jak marskość wątroby lub encefalopatia wątrobowa.

Pharmabest – tylko probiotyki i preparaty najwyższej jakości