Dzień dobry,W naszej firmie Pharmabest Sp. z o. o. nieustająco dążymy do zapewnienia jak najlepszej ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Zależy nam również, aby informacje dotyczące sposobu, w jaki je wykorzystujemy i przetwarzamy były dla Ciebie jasne i zrozumiałe.


Dlatego też wprowadzamy nową politykę prywatności, która spełnia oba te założenia, a jednocześnie realizuje wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).


Nowa Polityka prywatności będzie obowiązywała w pełni od dnia 25 maja 2018 r. Możesz już teraz zapoznać się z jej treścią [tutaj], do czego serdecznie Cię zachęcamy.


RODO: Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 r.Pozdrawiamy,
Zespół Pharmabest sp. z o.o.

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się często zadawane nam pytania i odpowiedzi dotyczące produktów, które znajdują się w naszej ofercie.

 

Jeśli poszukujesz jakiejś informacji, a nie znalazłeś jej tutaj: zapraszamy do kontaktu z nami!

 

 

 

VIVOMIXX®

Co to jest suplement diety?

Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych pojedynczych lub złożonych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie.

Czy muszę mieć receptę, aby kupić Vivomixx®?

Nie jest potrzebna recepta; produkt jest sklasyfikowany jako suplement diety.

Co to jest Vivomixx ® i dlaczego powinienem go spożywać?

Vivomixx® jest mieszanką specjalnie wyselekcjonowanych szczepów dobroczynnych bakterii, które pomagają utrzymać równowagę flory jelitowej.

Czym Vivomixx® różni się od innych produktów probiotycznych?

Vivomixx® różni się od innych produktów probiotycznych przede wszystkim zawartością dobroczynnych bakterii oraz różnorodnością i ilością szczepów. Ma najwyższe dostępne stężenie dobroczynnych bakterii (450 miliardów w 1 saszetce i 112 miliardów w 1 kapsułce). Większość innych preparatów probiotycznych zawiera zaledwie od 1 do 10 miliardów bakterii. Vivomixx®jest mieszanką 8 różnych bakterii, podczas gdy większość innych probiotyków zaiera jeden szczep bakterii.

Jakie rodzaje bakterii zawiera Vivomixx® ?

Produkty Vivomixx® zawierają 8 szczepów dobroczynnych bakterii. Są to: 4 szczepy bakterii Lactobacillus (L. casei, L. plantarum, L. acidophilus i L. delbrueckii bulgaricus), 3 szczepy Bifidobacterium (B. longum, B. breve i B. Infantis) i 1 szczep paciorkowców (S. thermophilus). Szczepy te zostały wybrane ze względu na wzajemną synergię (współpracę w działaniu biologicznym) i zdolność do efektywnej kolonizacji jelita grubego. Należy dodać, iż te szczepy bakteryjne są fizjologiczną częścią ludzkiej mikroflory jelitowej.

Ile bakterii znajduje się w produktach Vivomixx®?

Saszetka zawiera 450 miliardów bakterii, a kapsułka zawiera 112 miliardów bakterii.

Jak działa Vivomixx®?

Niektóre choroby układu pokarmowego mogą być wywołane przez lub związane z przerostem lub przewagą chorobotwórczych/złych bakterii w przewodzie pokarmowym. Vivomixx® dostarcza prawidłowe/dobre bakterie do naszego organizmu, które po określonym czasie przyjmowania zaczynają dominować w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu przyczyniają się do zminimalizowania szkód lub problemów spowodowanych przez bakterie chorobotwórcze.

Jak długo trzeba poczekać aż bakterie zawarte w Vivomixx® skolonizują jelita?

Ogólnie kolonizacja jelit przez bakterie zawarte w Vivomixx® ​trwa około 1 tygodnia. Jednak maksymalne stężenie dobroczynnych bakterii jest wykrywalne po około 3 tygodniach nieprzerwanej suplementacji. Wysoki poziom kolonizacji utrzymuje się podczas dalszej suplementacji i trwa przez około 3 tygodnie po jej przerwaniu.

Jaką porcję Vivomixx® powinienem przyjmować?

Zazwyczaj stosuje się 1-2 saszetki lub 1-4 kapsułki na dobę. Zalecana dzienna porcja do spożycia jest jednak zazwyczaj inna dla każdego. Porcja preparatu zależy od aktualnego stanu zdrowia i historii medycznej. Bardzo istotne, aby na początku doprowadzić do efektywnej kolonizacji stosując produkt zgodnie z zaleceniami, następnie w niektórych sytuacjach można indywidualnie zmniejszyć dobową ilość. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jaka jest najlepsza pora dnia na przyjmowanie Vivomixx®?

Vivomixx® może być przyjmowany o dowolnej porze dnia – w zależności od preferencji.

Czy powinienem przyjmować Vivomixx® na pusty żołądek?

Nie jest konieczne, lecz zalecane, przyjmowanie Vivomixx® na pusty żołądek, w celu wzmocnienia jego działania.

Jak długo mogę przyjmować Vivomixx®?

Vivomixx® może być przyjmowany codziennie, przez tak długi okres, jak sobie Państwo tego życzą, ponieważ nie ma żadnych przeciwwskazań ani efektów ubocznych.

Z czym mogę wymieszać Vivomixx®?

Vivomixx® mogą być mieszane z każdym niegazowanym napojem lub produktami takimi jak jogurt, lody lub mus jabłkowy, a następnie spożywane. Vivomixx® nie należy mieszać z gorącymi napojami ani gorącymi potrawami, ponieważ wysoka temperatura dezaktywuje żywe bakterie.

Czy można spożyć nadmierną ilość Vivomixx®?

Do chwili obecnej nie zgłoszono przypadków przedawkowania Vivomixx® lub innych produktów probiotycznych. Dostępne badania wykazały, że Vivomixx® nie wykazuje istotnych działań niepożądanych związanych z jego stosowaniem. Nie jest to zaskakujące, ponieważ szczepy bakterii kwasu mlekowego zawarte w Vivomixx® fizjologicznie stanowią część naturalnej mikroflory bakteryjnej ludzkich jelit. Jedynie niewielka liczba pacjentów przyjmujących Vivomixx® ​narzekała na gazy lub wzdęcia w czasie stosowania.

Czy Vivomixx® jest bezpieczny dla dzieci?

Znaczna część badań z zakresu terapii bakteriami probiotycznymi została przeprowadzona z udziałem dzieci i w żadnym z nich nie zgłoszono jakichkolwiek działań niepożądanych.

Czy Vivomixx® jest bezpieczny w czasie ciąży?

Probiotyki mogą być stosowane w czasie ciąży. Jednak zalecamy skonsultowanie przyjmowania Vivomixx® z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Czy mogę stosować Vivomixx® przyjmując antybiotyki?

Uważa się, że Vivomixx® jest zgodny z wszystkimi rodzajami leków. W przypadku przyjmowania Vivomixx® z antybiotykami produkt nie przyniesie szkody, ale jego działanie będzie ograniczone, ponieważ antybiotyki mogą dezaktywować dobroczynne bakterie zawarte w Vivomixx®.

Czy powinienem unikać niektórych potraw w czasie przyjmowania Vivomixx®?

Nie, generalnie Vivomixx® jest zgodny z wszelkimi normalnie spożywanymi potrawami.

Czy mogę przyjmować Vivomixx®, jeśli nie toleruję nabiału?

Niektóre składniki nabiałowe są wykorzystywane w podłożu hodowlanym, lecz są one usuwane w czasie fermentacji i koncentracji produktu. W produkcie Vivomixx® mogą wystąpić śladowe ilości (bardzo niski poziom) składników pochodzących z procesu namnażania bakterii.

Jak długo można przechowywać Vivomixx®?

Produkt oryginalnie zapakowany i przechowywany w lodówce (2-8°C) może być używany do końca okresu przydatności do spożycia.

Jak należy przechowywać Vivomixx®?

Produkt zawiera bakterie kwasu mlekowego, które są wrażliwe na ciepło. Nie należy narażać produktu na bezpośrednie działanie źródeł ciepła. Vivomixx® należy przechowywać w lodówce (2-8o C). Jeśli zachodzi taka konieczność, dopuszcza się przechowywanie produktu w temperaturze poniżej 25o C przez maksymalnie 7 dni bez negatywnego wpływu na zawartość. Vivomixx® należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Po zakończeniu stosowania produktu należy pozbyć się pozostałości zgodnie z przepisami.

Co powinienem zrobić, jeśli poczuję się gorzej przyjmując Vivomixx®?

Zalecana dzienna porcja Vivomixx® to 1-2 saszetki lub 1-4 kapsułki. W bardzo rzadkich przypadkach niektóre osoby mogą nie tolerować Vivomixx® i mogą czuć się gorzej przyjmując duże dzienne porcje. W takim przypadku należy zmniejszyć ilość przyjmowanego produktu lub zaprzestać jego przyjmowania i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy mogą, ale nie muszą, być związane z przyjmowaniem Vivomixx®.

Co powinienem zrobić, jeśli wystąpią u mnie wzdęcia?

W pierwszych dniach przyjmowania Vivomixx® mogą wystąpić wzdęcia. Jest to zwykle zjawisko przejściowe, związane ze zmianą mikroflory bakteryjnej jelit. W przypadku wzdęć może być konieczne zmniejszenie dziennej porcji w celu umożliwienia adaptacji.

Czy Vivomixx® posiada Certyfikat Koszerności i Certyfikat Halal?

Tak, Vivomixx® posiada Certyfikat Koszerności i Certyfikat Halal.

Czy Vivomixx® są produktami bezglutenowymi?

Produkty Vivomixx® są bezglutenowe.

Jak przyjmować Vivomixx®?

Zawartość saszetki należy rozpuścić w chłodnej wodzie lub innym chłodnym płynie (mleko, sok, jogurt) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Kapsułkę należy połknąć i popić chłodną wodą lub innym chłodnym płynem (jak wyżej); kapsułkę można także otworzyć, a jej zawartość przyjąć bezpośrednio lub rozpuścić w chłodnym płynie (jak wyżej) i spożyć. Zawartości saszetki i kapsułki nie należy rozpuszczać w płynach gorących ani gazowanych.

Czy Vivomixx® zawiera alergeny?

Vivomixx® nie zawiera glutenu, laktozy ani soi. Produkt został wytworzony z udziałem pochodnych mleka. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Jak długo muszę przyjmować Vivomixx®, aby poczuć się lepiej?

Pierwsze efekty widoczne są już po 3-4 dniach, ale optymalna kolonizacja osiągana jest po około 2-3 tyg. nieprzerwanej suplementacji. Wysoki poziom kolonizacji utrzymuje się podczas dalszej suplementacji i trwa przez około 3 tyg. po jej przerwaniu.

LAKTOFERYNA

Co to jest suplement diety?

Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych pojedynczych lub złożonych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie.

Czy muszę mieć receptę, aby kupić produkt Laktoferyna?

Nie jest potrzebna recepta; produkt jest sklasyfikowany jako suplement diety.

Co to jest Laktoferyna?

Laktoferyna to środek spożywczy zawierający w swoim składzie laktoferynę oraz substancje pomocnicze w postaci: maltodekstryny (z kukurydzy) i monoi diglicerydy kwasów tłuszczowych (E471). Laktoferyna to białko serwatkowe, będące transferyną (wykazuje powinowactwo do jonów żelaza), która oprócz wspomagania układu odpornościowego, reguluje także stężenie jonów żelaza w osoczu krwi i transportuje je do tkanek. Laktoferyna wołowa (bLF) zawarta w produkcie wyróżnia się wysokim stopniem podobieństwa do laktoferyny ludzkiej (wydzielanej naturalnie np. w ślinie czy łzach), podobieństwo to aż 69%.

Czym Laktoferyna różni się od innych produktów z laktoferyną?

Laktoferyna różni się od innych produktów z tym składnikiem przede wszystkim ilością substancji aktywnej w pojedynczej porcji do spożycia. Zawiera aż 100 mg laktoferyny w jednej saszetce. Większość innych preparatów z laktoferyną zawiera od kilku do kilkudziesięciu miligramów tego cennego składnika. W preparacie Laktoferyna nie zastosowano żadnych substancji dodatkowych, które byłyby nieodpowiednie do stosowania przez najmłodszych (niemowlęta i dzieci), a także osoby dorosłe czy ludzi starszych. Istotny jest również fakt, że Laktoferyna, mimo dużej zawartości cennego białka, pozostaje w cenie dostępnej dla każdego.

Czy Laktoferynę mogą stosować niemowlęta?

Produkt Laktoferyna jest odpowiedni do stosowania przez niemowlęta, dzieci i dorosłych, w tym osoby starsze.

Czy mogę stosować Laktoferynę, jeżeli karmię dziecko mieszankami mlekozastępczymi?

Tak, Laktoferynę można swobodnie stosować z każdym mlekiem modyfikowanym. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż we wszystkich mlekach modyfikowanych Laktoferyna występuje w śladowej ilości, przez co dieta dzieci karmionych sztucznie jest uboga w ten cenny składnik. Najważniejsze to zadbać o odpowiednią temperaturę mleka przed połączeniem z Laktoferyną, płyn nie może być gorący, gdyż Laktoferyna ulegnie denaturacji.

Jak działa Laktoferyna?

Jest aktywnym biologicznie białkiem, naturalnie występującym w wielu płynach ustrojowych. W największej ilości występuje w ludzkiej siarze i mleku następującym tuż po niej, ale także w ślinie i łzach. Laktoferyna wykazuje szerokie działanie biologiczne w organizmie ludzkim, szczególnie warto zwrócić uwagę na szeroką aktywność przeciwdrobnoustrojową oraz działanie wspomagające układ immunologiczny. Najwięcej danych klinicznych dotyczy właśnie tych właściwości, co czyni laktoferynę istotnym składnikiem diety wpływającym na wspomaganie odporności. Dodatkowo Laktoferyna reguluje stężenie żelaza w organizmie, wykazuje pozytywny wpływ na uszczelnianie nabłonka jelit (poprzez jego regenerację i stymulowanie podziałów komórkowych), a także zmniejsza dolegliwości związane z nietolerancją pokarmową (poprzez m.in. stymulowanie wydzielania laktazy, enzymu rozkładającego laktozę).

Jak długo trzeba poczekać aż Laktoferyna zacznie działać?

Laktoferyna wykazuje aktywność biologiczną już od pierwszej zastosowanej porcji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że laktoferyna poddana metabolizmowi (rozkładowi pod wpływem enzymów trawiących białka) przekształca się w biologicznie aktywne metabolity – laktoferycyny. To czyni ją wysoce aktywnym składnikiem biologicznym. O ile lekarz nie zaleci inaczej, Laktoferynę należy stosować 1-2 razy dziennie, codziennie przez min. 3 miesiące w celu wspomagania odporności i przez min. 6 miesięcy w celu uregulowania stężenia żelaza w organizmie.

Ile Laktoferyny powinienem przyjmować?

Zazwyczaj stosuje się 1-2 saszetki. U niemowląt i dzieci zalecana dzienna porcja to 1 saszetka (100 mg laktoferyny), u osób dorosłych 2 saszetki (200 mg laktoferyny). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jaka jest najlepsza pora dnia na przyjmowanie Laktoferyny?

Laktoferyna może być przyjmowana o dowolnej porze dnia – w zależności od preferencji. Najlepiej połączyć ją z jakimś posiłkiem, np. jogurtem na drugie śniadanie.

Czy powinienem przyjmować Laktoferynę na pusty żołądek?

Nie jest konieczne przyjmowanie Laktoferyny na pusty żołądek.

Jak długo mogę przyjmować Laktoferynę?

Laktoferyna może być przyjmowana codziennie, przez tak długi okres, jak sobie Państwo tego życzą.

Z czym mogę wymieszać Laktoferynę?

Laktoferyna może być mieszana z każdym niegazowanym napojem lub produktami takimi jak jogurt, lody, mleko, kefir lub inne pożywienie, a następnie spożywana. Laktoferyny nie należy łączyć z gorącymi napojami ani gorącymi potrawami, ponieważ wysoka temperatura dezaktywuje białko poprzez jego denaturację.

Czy można spożyć nadmierną ilość Laktoferyny?

Do chwili obecnej nie zgłoszono przypadków przedawkowania Laktoferyny lub innych produktów ją zawierających. Dostępne badania wykazały, że Laktoferyna nie wykazuje istotnych działań niepożądanych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Laktoferyna stanowi fizjologiczny element ludzkiego organizmu.

Czy Laktoferyna jest bezpieczna dla dzieci?

Część badań z zastosowaniem Laktoferyny przeprowadzono z udziałem dzieci, w tym wcześniaków i w żadnym z nich nie zgłoszono jakichkolwiek działań niepożądanych. Laktoferyna jako składnik żywności otrzymała certyfikat GRAS (ang. generally recognized as safe, czyli substancja ogólnie uznana za bezpieczną) nadany przez FDA (ang. Food and Drug Administration – Amerykańską Agencję ds. żywności i Leków).

Czy Laktoferyna jest bezpieczna w czasie ciąży?

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania laktoferyny w czasie ciąży. Jednak zalecamy skonsultowanie przyjmowania Laktoferyny z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Czy mogę stosować Laktoferynę przyjmując inne produkty lecznicze lub suplementy diety?

Uważa się, że Laktoferyna jest zgodna z wszystkimi rodzajami leków. W przypadku przyjmowania Laktoferyny z innymi lekami lub suplementami diety produkt nie przyniesie szkody i jego działanie nie powinno być w żaden sposób ograniczone.

Czy powinienem unikać niektórych potraw w czasie przyjmowania Laktoferyny?

Nie, Laktoferyna jest zgodna z wszelkimi normalnie spożywanymi potrawami.

Czy mogę przyjmować Laktoferynę, jeśli nie toleruję nabiału?

Jeśli u dziecka lub osoby dorosłej występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia alergii na którekolwiek z białek mleka krowiego (np. obciążony wywiad rodzinny) preparaty z laktoferyną należy stosować z dużą ostrożnością i po bezwzględnej konsultacji z lekarzem.

Jak długo można przechowywać Laktoferynę? Jakie są warunki przechowywania Laktoferyny?

Produkt oryginalnie zapakowany może być używany do końca okresu przydatności do spożycia i przechowywany w temperaturze pokojowej (poniżej 25°C).

Co powinienem zrobić, jeśli poczuję się gorzej przyjmując Laktoferynę?

Zalecana dzienna porcja Laktoferyny to 1-2 saszetki. W bardzo rzadkich przypadkach niektóre osoby mogą nie tolerować laktoferyny i mogą czuć się gorzej po przyjęciu produktu. W takim przypadku należy zmniejszyć ilość przyjmowanego produktu lub zaprzestać jego przyjmowania i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy mogą, ale nie muszą, być związane z przyjmowaniem Laktoferyny.

Co powinienem zrobić, jeśli poczuję się gorzej przyjmując Vivomixx®?

Zalecana dzienna porcja Vivomixx® to 1-2 saszetki lub 1-4 kapsułki. W bardzo rzadkich przypadkach niektóre osoby mogą nie tolerować Vivomixx® i mogą czuć się gorzej przyjmując duże dzienne porcje. W takim przypadku należy zmniejszyć ilość przyjmowanego produktu lub zaprzestać jego przyjmowania i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy mogą, ale nie muszą, być związane z przyjmowaniem Vivomixx®.

Ile kosztuje Laktoferyna?

Laktoferyna w postaci saszetek kosztuje od 17 złotych za 1 opakowanie (15 saszetek). Cena produktu może ulegać zmianie.

LOGGIC

Co to jest LoGGic+?

LoGGic + jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli doustnych (zawiesiny). Połączenie wyselekcjonowanych bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) z odpowiednią dla wieku pacjentów ilością witaminy D i E na bazie średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, wspomaga postępowanie w zaburzeniach czynnościowych pracy przewodu pokarmowego, profilaktyce biegunek oraz skutków związanych z deficytem witaminy D i E.

Jak działa LoGGic +?

Odpowiedź wkrótce….

Czy potrzebuję receptę, aby kupić LoGGic+?

LoGGic + został sklasyfikowany jako Dietetyczny Środek Śpożywczego Przeznaczenia Medycznego, nie jest potrzebna recepta, aby go kupić.

VIVOMIXX® KROPLE

Dlaczego Vivomixx® zawiera aż 8 szczepów?

Szczepy zawarte w Vivomixx® zostały wybrane nie tylko ze względu na ich indywidualną specyficzną charakterystykę, ale także na ich synergię (współpracę w działaniu biologicznym). Ich wspólne działanie daje lepsze rezultaty, których pojedyncze zczepy lub inne kombinacje szczepów nie mogą wykazać.

Co to jest dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego?

Jest to środek spożywczy, który ze względu na specjalny skład lub sposób przygotowania wyraźnie różni się od środków spożywczych powszechnie spożywanych i jest wprowadzany do obrotu z przeznaczeniem do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych: osób, których procesy trawienia i metabolizmu są zachwiane lub osób, które ze względu na specjalny stan fizjologiczny mogą odnieść szczególne korzyści z kontrolowanego spożycia określonych substancji zawartych w żywności. Nie jest potrzebna recepta.

Co to jest Vivomixx® Krople i dlaczego moje dziecko powinno go spożywać?

Vivomixx® Krople jest mieszanką specjalnie wyselekcjonowanych szczepów dobroczynnych bakterii, które pomagają utrzymać równowagę flory jelitowej.

Jakie rodzaje bakterii zawiera Vivomixx® Krople?

Produkty Vivomixx® Krople zawierają 8 szczepów dobroczynnych bakterii. Są to: 4 szczepy bakterii Lactobacillus (Lactobacillus acidophilus DSM24735®, Lactobacillus plantarum DSM24730®, Lactobacillus paracasei DSM24733®, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734®), 3 szczepy Bifidobacterium (Bifidobacterium longum DSM24736®, Bifidobacterium breve DSM24732®, Bifidobacterium infantis DSM24737®) i 1 szczep paciorkowców (Streptococcus thermophilus DSM24731®). Szczepy te zostały wybrane ze względu na wzajemną synergię (współpracę w działaniu biologicznym) i zdolność do efektywnej kolonizacji jelita grubego. Należy dodać, iż szczepy te są fizjologiczną częścią ludzkiej mikroflory jelitowej.

Dlaczego Vivomixx® Krople zawiera aż osiem szczepów?

Szczepy zawarte w Vivomixx® Krople zostały wybrane nietylko ze względu na ich indywidualną specyficzną charakterystykę, ale także na ich synergię (współpracę w działaniu biologicznym). Ich wspólne działanie daje lepsze rezultaty, których pojedyncze szczepy lub inne kombinacje szczepów nie mogą wykazać.

Ile bakterii znajduje się w produktach Vivomixx® Krople?

Vivomixx® Krople zawiera 5 miliardów bakterii w 10 kroplach.

Jak działa Vivomixx® Krople?

Niektóre choroby układu pokarmowego mogą być wywołane przez lub związane z przerostem lub przewagą chorobotwórczych bakterii w przewodzie pokarmowym. Vivomixx® Krople dostarcza „dobre” bakterie do naszego organizmu, które po określonym czasie przyjmowania zaczynają dominować w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu przyczyniają się do zminimalizowania szkód lub problemów spowodowanych przez „złe” bakterie.

Jak długo trzeba poczekać aż bakterie zawarte

Ogólnie kolonizacja jelit przez bakterie zawarte w Vivomixx® Krople trwa ok. 1 tygodnia. Jednak maksymalne stężenie dobroczynnych bakterii jest wykrywalne po ok. 3 tygodniach nieprzerwanej suplementacji. Wysoki poziom kolonizacji utrzymuje się podczas dalszej suplementacji i trwa przez ok. 3 tygodnie po jej przerwaniu.

Jaką porcję Vivomixx® Krople stosować?

Zalecana dzienna porcja do spożycia jest zazwyczaj inna dla każdego. Porcja preparatu zależy od aktualnego stanu zdrowia i historii medycznej. Bardzo istotne, aby na początku doprowadzić do efektywnej kolonizacji stosując produkt zgodnie z zaleceniami, następnie w niektórych sytuacjach można indywidualnie zmniejszyć dobową ilość. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak długo można stosować Vivomixx® Krople?

Vivomixx® Krople może być przyjmowany codziennie, przez tak długi okres, jak sobie Państwo tego życzą, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Nie ma żadnych przeciwwskazań ani efektów ubocznych.

Jak przygotować i przyjmować Vivomixx® Krople?

Vivomixx® Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Przed pierwszym użyciem należy przekręcić nakrętkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara do całkowitego pęknięcia uszczelki pod nakrętką oraz otwarcia dna pojemniczka umieszczonego w nakrętce w celu uwolnienia zawartości nakrętki do butelki. Wstrząsnąć aż do uzyskania jednolitej zawiesiny. Usunąć pierwotną nakrętkę i zastąpić ją kroplomierzem dołączonym do opakowania. Przed każdym użyciem, produkt należy wstrząsnąć kilkukrotnie i odmierzyć zalecaną ilość kropli. Po zastosowaniu produkt należy szczelnie zamknąć. Produktu Vivomixx® Krople nie należy mieszać z gorącymi napojami ani gorącymi potrawami, ponieważ wysoka temperatura dezaktywuje żywe bakterie.

Czy Vivomixx® Krople jest bezpieczny?

Znaczna część badań z zakresu terapii bakteriami probiotycznymi została przeprowadzona z udziałem dzieci i w żadnym z nich nie zgłoszono jakichkolwiek działań niepożądanych.

Czy można stosować Vivomixx® Krople w trakcie antybiotykoterapii?

Uważa się, że Vivomixx® Krople jest zgodny z wszystkimi rodzajami leków. W przypadku przyjmowania Vivomixx® Krople z antybiotykami produkt nie przyniesie szkody, ale jego działanie będzie ograniczone, ponieważ antybiotyki mogą dezaktywować dobroczynne bakterie zawarte w Vivomixx® Krople.

Jak należy przechowywać Vivomixx® Krople?

Produkt zawiera wrażliwe na ciepło bakterie kwasu mlekowego. Nie należy narażać produktu na bezpośrednie działanie źródeł ciepła. Vivomixx® Krople należy przechowywać w lodówce(2-8oC), w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Po zakończeniu stosowania produktu należy pozbyć się pozostałości zgodnie z przepisami.

Czy Vivomixx® Krople zawiera alergeny?

Vivomixx® Krople nie zawiera glutenu, laktozy ani soi. Produkt został wytworzony z udziałem pochodnych mleka. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

Czy Produkt Vivomixx® Krople jest bezglutenowy?

Produkt Vivomixx® Krople jest bezglutenowy.

Czy występują inne postaci Vivomixx?

Tak, Vivomix x® występuje pod postacią saszetek i kapsułek. W wysokiej jakości badaniu klinicznym zaobserwowano, że stosowanie przez mamę 1-2 saszetek Vivomixx® dziennie w ostatnim trymestrze ciąży oraz w pierwszych 3 miesiącach życia niemowlęcia wzmacnia profil immunologiczny pokarmu kobiecego, wspierając zdrowy rozwój dziecka.

Jaka jest najlepsza pora dnia na przyjmowanie Vivomixx® Krople?

Vivomixx® Krople może być przyjmowany o dowolnej porze dnia – w zależności od preferencji.

Czym Vivomixx® Krople różni się od innych produktów probiotycznych?

Vivomixx® Krople jako jedyny zawiera mieszankę dobroczynnych bakterii najbliższą mikrobiocie jelit. W opakowaniu Vivomixx® Krople znajdują się 2 fiolki, dzięki czemu kuracja może trwać nawet do 6 tygodni (przy 1 opakowaniu). Fiolki zawierają specjalną nakrętkę umożliwiającą łatwą aplikację preparatu.

Czy można spożyć nadmierną ilość Vivomixx®?

Znaczna część badań z zakresu terapii bakteriami probiotycznymi została przeprowadzona z udziałem dzieci i w żadnym z nich nie zgłoszono jakichkolwiek działań niepożądanych.

VIVOMIXX® MICRO

Co to jest Vivomixx micro?

Vivomixx® micro zawiera 8 szczepów bakterii specjalnie wyselekcjonowanych, namnażanych na odpowiednim podłożu hodowlanym, a następnie zmieszanych w takich proporcjach, aby zapewnić optymalne działanie, by chronić i odbudowywać mikrobiotę jelit. Vivomixx® micro to liofilizowane, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii: Bifidobacterium longum DSM24736®, Bifidobacterium breve DSM24732®, Bifidobacterium infantis DSM24737®, Lactobacillus acidophilus DSM24735®, Lactobacillus plantarum DSM24730®, Lactobacillus paracasei DSM24733®, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734®, Streptococcus thermophilus DSM24731®.

Czy muszę mieć receptę, aby kupić Vivomixx® micro?

Nie jest potrzebna recepta, produkt jest sklasyfikowany jako suplement diety.

Co to jest Vivomixx® micro i dlaczego powinienem go spożywać?

Vivomixx® micro jest mieszanką specjalnie wyselekcjonowanych szczepów dobroczynnych bakterii, które pomagają utrzymać równowagę flory jelitowej.

Czym Vivomixx® micro różni się od innych produktów probiotycznych?

Vivomixx® micro różni się od innych produktów probiotycznych przede wszystkim zawartością dobroczynnych bakterii oraz różnorodnością i ilością szczepów. Vivomixx® micro jest mieszanką różnych szczepów bakterii, podczas gdy większość innych probiotyków zawiera jeden szczep bakterii.

Jakie rodzaje bakterii zawiera Vivomixx® micro?

Produkty Vivomixx® micro zawierają 8 szczepów dobroczynnych bakterii. Są to: 4 szczepy bakterii Lactobacillus (L. casei, L. plantarum, L. acidophilus i L. delbrueckii bulgaricus), 3 szczepy Bifidobacterium (B. longum, B. breve i B. Infantis) i 1 szczep paciorkowców (S. thermophilus). Szczepy te zostały wybrane ze względu na wzajemną synergię (współpracę w działaniu biologicznym) i zdolność do efektywnej kolonizacji jelita grubego. Należy dodać, iż szczepy te są fizjologiczną częścią ludzkiej mikroflory jelitowej.

Dlaczego Vivomixx® micro zawiera aż osiem szczepów?

Szczepy zawarte w Vivomixx® micro zostały wybrane nie tylko ze względu na ich indywidualną specyficzną charakterystykę, ale także na ich synergię (współpracę w działaniu biologicznym). Ich wspólne działanie daje lepsze rezultaty, których pojedyncze szczepy lub inne kombinacje szczepów nie mogą wykazać.

Ile bakterii znajduje się w produkcie Vivomixx® micro?

1 kapsułka zawiera 10 miliardów bakterii.

Jak długo trzeba poczekać aż bakterie zawarte w Vivomixx® micro skolonizują jelita?

Ogólnie kolonizacja jelit przez bakterie zawarte w Vivomixx® micro trwa ok. 1 tyg. Jednak maksymalne stężenie dobroczynnych bakterii jest wykrywalne po ok. 3 tyg. nieprzerwanej suplementacji. Wysoki poziom kolonizacji utrzymuje się podczas dalszej suplementacji i trwa przez ok. 3 tyg. po jej przerwaniu.

Jaką porcję Vivomixx® micro powinienem przyjmować?

Zazwyczaj stosuje się 1-2 kapsułki na dobę. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak długo muszę przyjmować Vivomixx® micro, aby poczuć się lepiej?

Pierwsze efekty widoczne są już po 3-4 dniach, ale optymalna kolonizacja osiągana jest po około 2-3 tyg. nieprzerwanej suplementacji. Wysoki poziom kolonizacji utrzymuje się podczas dalszej suplementacji i trwa przez około 3 tyg. po jej przerwaniu.

Jak długo mogę przyjmować Vivomixx® micro?

Vivomixx® micro może być przyjmowany codziennie, przez tak długi okres, jak sobie Państwo tego życzą, ponieważ nie ma żadnych przeciwwskazań ani efektów ubocznych.

Jaka jest najlepsza pora dnia na przyjmowanie Vivomixx® micro?

Vivomixx® micro może być przyjmowany o dowolnej porze dnia – w zależności od osobistych preferencji.

Jak przyjmować Vivomixx® micro?

Kapsułkę należy połknąć i popić chłodną wodą lub innym chłodnym płynem (jak wyżej); kapsułkę można także otworzyć, a jej zawartość przyjąć bezpośrednio lub rozpuścić w chłodnym płynie (jak wyżej) i spożyć. Zawartości kapsułki nie należy rozpuszczać w płynach gorących ani gazowanych.

Czy powinienem przyjmować Vivomixx® micro na pusty żołądek?

Nie jest konieczne, lecz zalecane, przyjmowanie Vivomixx® micro na pusty żołądek, w celu wzmocnienia jego działania.

Czy Vivomixx® micro jest bezpieczny dla dzieci?

Znaczna część badań z zakresu terapii bakteriami probiotycznymi została przeprowadzona z udziałem dzieci i w żadnym z nich nie zgłoszono jakichkolwiek działań niepożądanych.

Czy można spożyć nadmierną ilość Vivomixx® micro?

Do chwili obecnej nie zgłoszono przypadków przedawkowania Vivomixx® micro lub innych produktów probiotycznych. Dostępne badania dowiodły, że Vivomixx® micro nie wykazuje istotnych działań niepożądanych związanych z jego stosowaniem. Nie jest to zaskakujące, ponieważ szczepy bakterii kwasu mlekowego zawarte w Vivomixx® micro fizjologicznie stanowią część naturalnej mikroflory bakteryjnej ludzkich jelit. Jedynie niewielka liczba pacjentów przyjmujących Vivomixx® micro odnotowała gazy lub wzdęcia w czasie stosowania.

Czy Vivomixx® micro jest bezpieczny w czasie ciąży?

Probiotyki mogą być stosowane w czasie ciąży. Jednak zalecamy skonsultowanie przyjmowania Vivomixx® micro z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Czy mogę stosować Vivomixx® micro przyjmując antybiotyki?

Uważa się, że Vivomixx® micro jest zgodny z wszystkimi rodzajami leków. W przypadku przyjmowania Vivomixx® micro z antybiotykami produkt nie przyniesie szkody, ale jego działanie będzie ograniczone, ponieważ antybiotyki mogą dezaktywować dobroczynne bakterie zawarte w Vivomixx® micro.

Czy mogę przyjmować Vivomixx® micro, jeśli nie toleruję nabiału?

Niektóre składniki nabiałowe są wykorzystywane w podłożu hodowlanym, lecz są one usuwane w czasie fermentacji i koncentracji produktu. W produkcie Vivomixx® micro mogą wystąpić śladowe ilości (bardzo niski poziom) składników pochodzących z procesu namnażania bakterii.

Jak należy przechowywać Vivomixx® micro?

Dzięki zastosowaniu fiolek ochronnych Activ-Vial ™ produkt nie wymaga lodówki. Po zakończeniu stosowania produktu należy pozbyć się pozostałości.

JCzy Vivomixx® micro posiada Certyfikat Koszerności i Certyfikat Halal?

Tak, Vivomixx® micro posiada Certyfikat Koszerności i Certyfikat Halal.

Czy produkty Vivomixx® micro są bezglutenowe?

Produkty Vivomixx® micro są bezglutenowe.

Czy Vivomixx® micro zawiera alergeny?

Vivomixx® micro nie zawiera glutenu, laktozy ani soi. Produkt został wytworzony z udziałem pochodnych mleka. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

DERMILEN®

Jaki jest sposób użycia kremu liposomowego DERMILEN®?

Warstwę kremu należy równomiernie rozprowadzić, delikatnie wmasowując w skórę. Stosować kilka razy dziennie. Szybko się wchłania nie pozostawiając na skórze i ubraniach nieprzyjemnego tłustego filmu. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Ze względu na naturalne pochodzenie składników, zabarwienie kremu może się różnić. Nie stosować na otwarte rany. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej (15°C-25°C).

Co to jest krem liposomowy DERMILEN®?

DERMILEN® to w 100% naturalny, delikatny krem lipo¬somowy, szczególnie łagodny dla skóry najmłodszych. Zawiera 45% ekstraktów ze świeżych roślin, m.in. nagietka, krwawnika, melisy i bratka. Kojące działanie aktywnych składników roślinnych wspomaga olej z rokitnika, bogaty w rzadko występujący w naturze silnie nawilżający kwas oleopalmitynowy Ω7 – niezbędny składnik zdrowej skóry. Olej z otrębów ryżowych dodatkowo delikatnie natłuszcza i nawilża oraz chroni skórę przed promieniowaniem UV. Dermilen® krem liposomowy ma przyjazne dla skóry pH 5.5-6.

Kiedy stosować krem liposomowy DERMILEN®?

DERMILEN® krem liposomowy polecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i bardzo suchej, szorstkiej, z tendencją do przesuszenia naskórka, z towarzyszącym świądem i wysypką, również po ekspozycji na drażniące czynniki zewnętrzne. Do stosowania w celu zminimalizo¬wania ryzyka nawrotu objawów i zaostrzenia problemów skórnych. Bez ograniczeń wiekowych. Opracowany i oceniony pod kątem zastosowania u dzieci.

Czy wszystkie ekstrakty roślinne są takie same?

Rośliny lecznicze zbierane są w czystym środowisku włoskich Alp zgodnie z zasadami GAP*. Ścisła kontrola gatunków roślin, wysokości, klimatu, procedur przetwarzania i przechowywania zapewnia maksymalną zawartość składników aktywnych i gwarantuje zgodność między poszczególnymi seriami.
*Good Agricultural Practices (Dobre Praktyki Rolnicze).

Czy ekstrakty ze świeżych roślin są lepsze niż ekstrakty z suszonych roślin?

Zastosowanie ekstraktów ze świeżo zebranych roślin pozwala na zachowanie substancji czynnych, które są wrażliwe na temperaturę, lotne i łatwo ulegają rozpadowi. To przekłada się na większą skuteczność w porównaniu z powszechnie stosowanymi wyciągami z suszonych roślin.
Ekstrakty z suszonych roślin są trudniejsze do zidentyfikowania pod względem pochodzenia, wieku, gatunku czy składu roślin.
Ponadto proces technologiczny suszenia roślin jest trudny do zweryfikowania, co powoduje, że otrzymane ekstrakty mogą nie wykazywać swoich właściwości.
Czy ważne jest zdefiniowanie typu ekstraktu? Jakie znaczenie ma typ zastosowanego ekstraktu?

Czy krem liposomowy DERMILEN® pozostawia plamy?

Rośliny z natury mogą farbować. Dzięki formule liposomowej, krem powinien zostać całkowicie wchłonięty, jednak śladowa ilość może pozostać na skórze i pozostawić plamę na ubraniu. Dlatego przy stosowaniu kremu liposomowego DERMILEN® rekomendujemy noszenie ubrań z ciemnych materiałów. W przypadku powstania plamy na ubraniu po kremie, ubranie wystarczy wyprać.

Czy ważne jest zdefiniowanie typu ekstraktu? Jakie znaczenie ma typ zastosowanego ekstraktu?

Zastosowany ekstrakt ma duże znaczenie ponieważ np. ekstrakty wodne i glikolowe zawierają mniej substancji czynnych niż nalewki macierzyste w tym samym stężeniu.

Krem liposomowy DERMILEN® w porównaniu z innymi preparatami:

• Bardzo często producenci innych preparatów deklarują duże liczby (90% ekstraktu z rośliny X) jednak w rzeczywistości są to ekstrakty wodne
• Krem liposomowy DERMILEN® zawiera 45% ekstraktów ze świeżych roślin w formie liposomów

Czy krem liposomowy DERMILEN® zawiera sztuczne barwniki / Skąd pochodzi kolor kremu liposomowego DERMILEN®?

Rośliny zawierają naturalne barwniki, podobnie jak ich ekstrakty.

Takie zabarwienie kremu liposomowego DERMILEN® świadczy o jego naturalnym pochodzeniu oraz wysokiej jakości składników.

Krem liposomowy DERMILEN® jest oparty na naturalnych ekstraktach, bez dodatku syntetycznych barwników.

Co oznacza, że działanie Kremu liposomowego DERMILEN® jest podwójnie BIOwzmocnione?

DZIAŁANIE KREMU LIPOSOMOWEGO DERMILEN® JEST PODWÓJNIE BIOWZMOCNIONE, PONIEWAŻ EFEKT DZIAŁANIA KREMU ZAPEWNIAJĄ:

1. BIOAKTYWNE składniki ekstraktów ze świeżych roślin, uzupełnionych o dwa oleje (z rokitnika i otrębów ryżowych);
2. BIOAKTYWNE podłoże z liposomów – mikroskopijnych pęcherzyków o strukturze podwójnej warstwy lipidowej, identycznej jak występująca w błonach biologicznych, np. w skórze.

Zalety podłoża liposomowego:

o Stopniowe dostarczanie substancji aktywnych
o Szybkie i zwiększone wchłanianie
o Większa skuteczność
o Optymalna tolerancja
o Silny efekt nawodnienia/natłuszczenia
o Dzięki formule liposomów substancje aktywne osiągają w naskórku stężenie 4-8 razy większe, a w skórze właściwej 9-14 razy większe niż w przypadku tradycyjnych emulsji.

Czy formuła liposomowa ekstraktów ze świeżych roślin jest wyjątkowa?

Formuła Kremu liposomowego DERMILEN® została opracowana w zastrzeżonej technologii przez Capietal.
Technologia ta jest wyjątkowa i do tej pory nie udało jej się skopiować.

Ekstrakty ze świeżych roślin tworzone są z nalewek macierzystych. Jest to najlepszy sposób tworzenia ekstraktów,
jednak nie można ich używać bezpośrednio na skórze, gdyż:
– zawierają alkohol, który może podrażnić skórę
– uniemożliwiają penetrację składników w skórze.

Technologia opracowana przez Capietal pozwala na zastosowane ekstraktów ze świeżych roślin w formie liposomów. Podłoże liposomowe ułatwia penetrację składników roślinnych, które uwalniane są powoli wspomagając skuteczność pielęgnacyjną kremu. Dzięki formule liposomów składniki osiągają w naskórku stężenie 4-8 razy większe, a w skórze właściwej 9-14 razy większe niż w przypadku tradycyjnych preparatów.

Czy Krem liposomowy DERMILEN ® zawiera alkohol?

Krem liposomowy DERMILEN® zawiera minimalne stężenie alkoholu (∼1%), który potrzebny jest do przygotowania ekstraktu ze świeżych roślin w podłożu liposomowym.
Zawartość alkoholu w kremie jest nieodczuwalna (brak wysuszenia i podrażnienia skóry). Formuła podłoża Kremu liposomowego DERMILEN® wywiera silny efekt nawodnienia i natłuszczenia.

Dla porównania: niektóre preparaty zawierają nawet do 30% alkoholu w składzie.

Czy Krem liposomowy DERMILEN® może być stosowany przez alergików i osoby z wrażliwą skórą?

Nie odnotowano do tej pory żadnych działań niepożądanych, występujących po zastosowaniu kremu liposomowego DERMILEN®. Jednak każdy organizm jest inny i nie można wykluczyć wystąpienia reakcji alergicznej. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników kremu.
W razie wystąpienia reakcji alergicznej prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu producentowi.

Czy Krem liposomowy DERMILEN® można stosować na wrażliwą skórę?

Krem liposomowy DERMILEN® jest polecany do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej I bardzo suchej, szorstkiej z tendencją do przesuszania naskórka, z towarzyszącym świądem i wysypką, również po ekspozycji na drażniące czynniki zewnętrzne.
Krem liposomowy DERMILEN® charakteryzuje się delikatną formułą, nie zawiera, pochodnych ropy naftowej, parabenów, barwników, SLS, SLES, GMO.

Dzięki temu jest bezpieczny i dobrze tolerowany, zapewnia trwały efekt.

* SLS: Sodium Lauryl Sulfate
** SLES: Siarczan sodowo-Laurylowy

Czy krem liposomowy DERMILEN® zawiera perfumy?

Krem liposomowy DERMILEN® zawiera bezpieczne dla skóry perfumy.

Minimalna dawka perfum została dodana, aby zniwelować nieprzyjemny zapach oleju z rokitnika, zastosowanego w składzie.

Zastosowane perfumy nie zawierają alergenów.

Jak działa krem liposomowy DERMILEN®?

Skuteczne postępowanie terapeutyczne
w problemach skórnych obejmuje 4 etapy:

1. Przywracanie prawidłowej struktury płaszcza lipidowego
natłuszczenia i nawodnienia skory.
2. Łagodzenie świądu i przebiegu stanu zapalnego.
Miejscowe wsparcie układu immunologicznego.
3. Odbudowa bariery ochronnej skory przed przenikaniem
patogenów i substancji drażniących.
4. Wsparcie procesów gojenia skory i odbudowa jej zdrowego wyglądu.

Czy krem liposomowy DERMILEN® może być stosowany na rany?

Krem liposomowy DERMILEN® można stosować na obszar wokół zmian.

Rany głębokie i zainfekowane należy poddać terapii farmakologicznej.

Jego skuteczność we wsparciu gojenia została udokumentowana klinicznie:
1 – Badanie u pacjentów geriatrycznych z owrzodzeniami różnego pochodzenia.
2 – W przypadku poważnych stanów klinicznych wykazano kluczową rolę stosowania kremu liposomowego DERMILEN® jako wspomagającego terapię farmakologiczną.

Czy można stosować krem liposomowy DERMILEN® przy popromiennym uszkodzeniu skóry?

Istnieją badania, które ukazują skuteczność stosowania kremu liposomowego DERMILEN® u kobiet, które cierpiały na porengenowskie uszkodzenie skóry.

W badaniu udowodniono, że stosowanie kremu liposomowego DERMILEN® zmniejszało toksyczne działanie promieniowania na skórę oraz ograniczało ostre popromienne zapalenie skóry i opóźniało konieczność stosowania kortykosteroidów u chorych.