Dzień dobry,W naszej firmie Pharmabest Sp. z o. o. nieustająco dążymy do zapewnienia jak najlepszej ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Zależy nam również, aby informacje dotyczące sposobu, w jaki je wykorzystujemy i przetwarzamy były dla Ciebie jasne i zrozumiałe.


Dlatego też wprowadzamy nową politykę prywatności, która spełnia oba te założenia, a jednocześnie realizuje wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).


Nowa Polityka prywatności będzie obowiązywała w pełni od dnia 25 maja 2018 r. Możesz już teraz zapoznać się z jej treścią [tutaj], do czego serdecznie Cię zachęcamy.


RODO: Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 r.Pozdrawiamy,
Zespół Pharmabest sp. z o.o.

Stosowanie probiotyków

Stosowanie probiotyków

Wydaje się niewiarygodne, ale żyjemy w świecie pełnym bakterii. Faktem jest, że na 1 komórkę naszego organizmu przypada aż 10 komórek „dobrych bakterii”. Ta ogromna ilość bakterii to nasza flora bakteryjna, zwana „mikrobiotą”.

 

Skład i funkcja mikrobioty występującej w różnych miejscach ludzkiego organizmu odgrywają zasadniczą rolę dla utrzymania prawidłowej fizjologii. Wpływają również na podtrzymywanie odporności oraz zapewnienie prawidłowego wchłaniania składników odżywczych, makro– i mikroelementów, czyli stanu odżywienia organizmu.

 

W trakcie pierwszej kolonizacji noworodka, w momencie jego narodzin, jego organizm zasiedlają zarówno „dobre” jak i „złe” bakterie pochodzące od matki. Potem, w trakcie karmienia piersią, pod wpływem bliskiego kontaktu z matką oraz ze środowiskiem, kolonizacja jelit postępuje. Powstająca w tym okresie i stabilizowana mikroflora jelitowa jest niezbędna w procesach prawidłowego trawienia wszystkich składników odżywczych oraz do ich przyswajania.

 

Nieprawidłowy skład mikroflory jelitowej lub opóźnienia w jej tworzeniu w okresie tak ważnym dla niemowlęcia, czyli w okresie rozwoju układu pokarmowego, może być związany z powstawaniem licznych dolegliwości jelitowych typowych dla tego wieku, takich jak: kolki, bóle brzucha, skurcze, nadmiar gazów, wzdęcia, zmiany
konsystencji wypróżnień, na przykład twardsze, luźniejsze lub nagle oddawane stolce.

 

Dobre bakterie są ważne dla prawidłowego rozwoju

Przywrócenie równowagi pomiędzy liczbą „dobrych” i szkodliwych bakterii jest głównym celem wykorzystania probiotyków, gdyż probiotyki zgodnie z definicją WHO to żywe mikroorganizmy, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza. Aby probiotyki były wartościowe, muszą posiadać
dowody kliniczne na swoje dobroczynne działanie.

Takie dowody muszą pochodzić z badań klinicznych przeprowadzonych z wykorzystaniem odpowiedniej metodologii.