Dzień dobry,W naszej firmie Pharmabest Sp. z o. o. nieustająco dążymy do zapewnienia jak najlepszej ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Zależy nam również, aby informacje dotyczące sposobu, w jaki je wykorzystujemy i przetwarzamy były dla Ciebie jasne i zrozumiałe.


Dlatego też wprowadzamy nową politykę prywatności, która spełnia oba te założenia, a jednocześnie realizuje wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).


Nowa Polityka prywatności będzie obowiązywała w pełni od dnia 25 maja 2018 r. Możesz już teraz zapoznać się z jej treścią [tutaj], do czego serdecznie Cię zachęcamy.


RODO: Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 r.Pozdrawiamy,
Zespół Pharmabest sp. z o.o.

Nasze zdrowie a Laktoferyna

Właściwości medyczne

Laktoferyna to aktywne białko, naturalnie występujące w wielu płynach ustrojowych, w największym stężeniu występuje w ludzkiej siarze i mleku następującym tuż po niej. Dlatego jeżeli w jakiegoś powodu Twoje dziecko nie może być karmione naturalnie, warto suplementować jego dietę o laktoferynę, szczególnie że laktoferyna występuje w śladowych ilościach w mlekach modyfikowanych.

 

Laktoferyna wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe (przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze). Najwięcej danych klinicznych dla laktoferyny dotyczy właśnie działania przeciwdrobnoustrojowego, co czyni laktoferynę istotnym składnikiem diety wpływającym na wspomaganie odporności.

 

Laktoferyna promuje wzrost korzystnych bakterii jelitowych z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium, równocześnie hamując poprzez obniżenie pH wzrost bakterii patogennych (E. coli, Bacteroides, Campylobacter). Taką aktywność określamy jako działanie bifidoegenne.

 

Laktoferyna bezpośrednio wpływa na wzrost i namnażanie komórek jelitowych (enterocytów). W związku z dużym stężeniem w siarze wpływa w naturalny sposób na prawidłowy rozwój jelit. Można rozważyć dodanie laktoferyny do pożywienia dzieci z chorobami jelit jako czynnika wzrostu i odbudowy komórek (naturalny stymulant).

 

Dodatkowo laktoferyna zmniejsza dolegliwości związane z nietolerancją pokarmową (poprzez m.in. stymulowanie wydzielania laktazy, enzymu rozkładającego laktozę).

 

Laktoferyna wspomaga również organizm w czasie biegunki o etiologii wirusowej, bakteryjnej lub nieokreślonej.

 

Laktoferyna wspomaga klasyczną terapię pacjentów zarażonych Helicobater pyloriHelicobater pylori to bakteria chorobotwórcza będąca główną przyczyną osłabienia śluzówki żołądka i dwunastnicy. Osłabienie śluzówki poprzez obecność bakterii Helicobater pylori może objawić się owrzodzeniem dwunastnicy i (lub) owrzodzeniem żołądka.

 

Laktoferyna jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem w postępowaniu w niedoborach żelaza oraz anemii związanej z niedoborami żelaza. Ustna suplementacja laktoferyny znacznie zwiększa liczbę czerwonych ciałek krwi, ilość hemoglobiny, ilość żelaza i ferrytyny w surowicy już po 30 dniach stosowania.

 

Laktoferyna jest naturalnym immunomodulatorem, może stymulować lub hamować aktywność układu immunologicznego. Białko „rozpoznaje” aktualny stan aktywności komórek i reguluje go w ten sposób, że za wysoka odpowiedź jest zmniejszana (działanie przeciwzapalne), za niska odpowiedź ulega podniesieniu (działanie prozapalne) a umiarkowana (odpowiednia) nie zmienia się.

Pharmabest – tylko probiotyki i preparaty najwyższej jakości