Dzień dobry,W naszej firmie Pharmabest Sp. z o. o. nieustająco dążymy do zapewnienia jak najlepszej ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Zależy nam również, aby informacje dotyczące sposobu, w jaki je wykorzystujemy i przetwarzamy były dla Ciebie jasne i zrozumiałe.


Dlatego też wprowadzamy nową politykę prywatności, która spełnia oba te założenia, a jednocześnie realizuje wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).


Nowa Polityka prywatności będzie obowiązywała w pełni od dnia 25 maja 2018 r. Możesz już teraz zapoznać się z jej treścią [tutaj], do czego serdecznie Cię zachęcamy.


RODO: Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 r.Pozdrawiamy,
Zespół Pharmabest sp. z o.o.

Skóra i problemy skórne

Skóra to największy narząd ludzkiego ciała i jego osłona zapewniająca niezmienne warunki dla funkcjonowania organizmu.

Najbardziej zewnętrzna – bariera ochronna skóry składa się z warstwy rogowej naskórka, pokrytego płaszczem wodno-lipidowym utrzymującym odpowiednie nawil­żenie i natłuszczenie. Predyspozycje genetyczne i hor­monalne, wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych mogą naruszać barierę ochronną skóry. Skóra staje się sucha, szorstka, podrażniona, podatna na zapalenia i infekcje, którym może towarzyszyć świąd i wysypka. Suchość skóry to problem powszechny, atopowe zapa­lenie skóry dotyczy prawie 20% dzieci, a pieluszkowe zapalenie skóry to aż 35% populacji najmłodszych.

Typowe objawy problemów skórnych to:

  1. Suchość i łuszczenie się skóry;
  2. Pęknięcia i otarcia skóry;
  3. Świąd, pieczenie i zaczerwienienie;
  4. Skłonności do przesuszania i nasilona utrata wody;
  5. Rogowacenie skóry (w AZS, w chorobach tarczycy, w łuszczycy itp.).

Problemy skórne

  1. Odbudowywanie płaszcza wodno-lipidowego poprzez częste natłuszczanie i nawilżanie skóry.
  2. Łagodzenie świądu i stanu zapalnego towarzyszącego zmianom.
  3. Zapewnienie szczelności bariery skóry chroniącej przed przenikaniem patogenów, substancji drażniących itd.
  4. Wsparcie procesów gojenia skóry i odbudowa jej zdrowego wyglądu.