Badanie wpływu suplementacji Vivomixx® przez mamy na występowanie kolek i ulewań u niemowląt.

Dzień dobry,W naszej firmie Pharmabest Sp. z o. o. nieustająco dążymy do zapewnienia jak najlepszej ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Zależy nam również, aby informacje dotyczące sposobu, w jaki je wykorzystujemy i przetwarzamy były dla Ciebie jasne i zrozumiałe.


Dlatego też wprowadzamy nową politykę prywatności, która spełnia oba te założenia, a jednocześnie realizuje wymogi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).


Nowa Polityka prywatności będzie obowiązywała w pełni od dnia 25 maja 2018 r. Możesz już teraz zapoznać się z jej treścią [tutaj], do czego serdecznie Cię zachęcamy.


RODO: Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które zacznie obowiązywać z dniem 25 maja 2018 r.Pozdrawiamy,
Zespół Pharmabest sp. z o.o.

Kolki? Zaczynamy od mamy! Badania potwierdzają, że stosowanie przez mamy 2 saszetek (2×450 mld jtk.) dziennie poliprobiotyku Vivomixx® 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po porodzie zmniejsza ulewanie, kolki i towarzyszący im ból. Suplementacja modyfikuje skład mleka mamy i poprawia stan mikroflory jelit ich dzieci. (Uniwersytet Bari, Włochy, 2016)

 

Badacze ustalili, że obecność dobroczynnych bakterii modyfikuje zawartość w mleku mamy bardzo istotnych dla dziecka składników.

W dobrze zaprojektowanym badaniu klinicznym wzięło udział 67 zdrowych, ciężarnych kobiet. Mamy podzielono na grupę badaną – suplementowaną  poliprobiotykiem Vivomixx® i grupę kontrolną stosującą identycznie wyglądające saszetki placebo (bez probiotyku).

Badanie zrealizował zespół lekarzy specjalistów ginekologów, pediatrów i gastroenterologów z Uniwersytetu Barii (Włochy): Baldassarre ME., Mastromarino P., Miccheli, Fanelli M., Dileone, Drimaco P., Laforgia N.

Od mam uczestniczących w badaniu  w momencie narodzin dziecka  i w 30. dniu po narodzinach pobrano i przebadano próbki mleka pod kątem zawartości  2 istotnych dla dziecka składników (cytokin).

U noworodków obserwowano natomiast: częstotliwość i konsystencję wypróżnień, ilość ulewań, wymiotów, występowanie epizodów kolki. Obserwacje te wpisywano do tygodniowego dzienniczka noworodka.

Badacze stwierdzili, że zawartość jednej z 2 badanych składników (cytokin) była istotnie wyższa w mleku mam suplementowanych poliprobiotykiem Vivomixx® , a ich niemowlęta rzadziej cierpiały z powodu kolki czy ulewań.

Badacze wywnioskowali, że zwiększona zawartość badanej cytokiny  wpływa pozytywnie na funkcjonowanie jelit noworodka. Natomiast epizody kolki są rzadsze, gdyż działanie dobroczynnych szczepów bakterii również zmniejsza odczuwanie bólu przez noworodka.